DANI OTVORENIH VRATA - Večer dječjeg folklora

Program Otvorenih vrata OŠ Lučko u petak, 12.5.2017., bio je posebno bogat različitim sadržajima za učenike i roditelje već od prijepodnevnih sati. Sve je započelo igrokazom Shrek, a nastavilo se različiti radionicama za učenike tijekom dana te atraktivnim nastupima folkloraša u popodnevnim satima.

Učenici su, pod vodstvom prof. Kovač, u sportskoj dvorani uprizorili igrokaz Shrek i svojim nastupom toliko oduševili sve prisutne da je dogovorena ponovna izvedba već za srijedu kako bi ih svi oni koji sada nisu imali priliku mogli vidjeti i još jednom nagraditi pljeskom. Čestitamo!

Održana je i vrlo posjećena radionica origamija koju su u učionici matematike organizirali prof. Mišanec i prof. Posavec. Tom prilikom učenici su savladali neke od načina drevne tehnike savijanja papira. U učionici engleskog jezika, pod vodstvom prof. Golubić Pajdek i prof. Grža Kalac,  učenici su imali mogućnost na ponešto drugačiji i svakako zanimljiv način naučiti više o Kanadi i tamošnjim običajima, a kušali su se i neki specijaliteti…

Vrhunac dana bila je zasigurno Večer dječjeg folklora na kojoj su brojni okupljeni roditelji, učenici i gosti naše Škole mogli uživati u raskoši hrvatske folklorne baštine. Vidjeli smo bogatstvo naših krajeva u različitim plesovima i pjesmama iz svih krajeva Lijepe naše u izvedbi kulturnih umjetničkih društava.

Prvo nam je vesela skupina djece iz Dječjeg vrtića svete Male Terezije iz Hrvatskog Leskovca pokazala kako se čuva naša starina. Oni su nam, uz pratnju svoje tete Marije Vidić, predstavili dječje igre i pjesme z Slavonije pod imenom „Ide vlak veseljak“.

Svojim su se nastupom predstavili i domaćini – KUD Sijač iz Lučkog. Nastupila je njihova najmlađa grupa i pokazala igre, pjesme i plesove Brodskog Posavlja pod nazivom „Mata, Mata žabe vata“.

Nakon ovog zanimljivog nastupa prigodno se okupljenima obratio i ravnatelj škole, gospodin mr.sc. Pavo Šimović.

Veselu večer nastavili smo uz nastup slavljenika iz općine Stupnik čiji je KUD Kraluš izveo dječje pjesme, plesove i igre Samobora – „Lep mi je vrček ograjen“ te dječje pjesme i plesove Međimurja  - „Vrapček se je ženil“.

Budući u utorak slavimo blagdan Sv. Ivana Nepomuka, okupljenima se uoči trodnevnice obratio i župnik velečasni Dubravko Škrlin Hren.

Ovu lijepu večer uveličali su i članovi KUD-a Matija Gubec iz Gornje Stubice. Oni su nam se predstavili spletom zagorskih pjesama i plesova.

Na kraju su pristigli i dragi gosti iz Like, folklorna skupina „Degenija“ iz Gospića, a koja djeluje u sklopu izvannastvane aktivnosti OŠ dr. Jure Turića.  Učenici, polaznici ove skupine, publici su  predstavili kola „Ančica“, „Ajd na livo“, „Kukunješće“, „Nepovrate“, te pjesme „Kiša pada, rosna trava“ i „Vila Velebita“.  U pjevanju njihove posljednje pjesme „Vila Velebita“ s oduševljenjem im se pridružila i publika te smo tako na najbolji mogući način, zajedničkom pjesmom, zaokružili ovaj bogati kulturno-umjetnički dan.

Sva događanja tijekom dana, kao i zanimljive nastupe naših učenika i gostiju možete pogledati u foto galeriji.

objavio: Darija Štiber   datum: 17. 5. 2017.