Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

U petak, 17. studenog 2017. godine obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu hrvatskoga Vukovara. Svečani program otpočeo je domoljubnim koncertom „Vukovaru u čast“ – učenici nižih razreda naše škole okupljeni u Pjevački zbor OŠ Lučko otpjevali su hrvatsku himnu „Lijepa naša domovino“. Potom nam je Pjevački zbor naše škole otpjevao dvije skladbe: „Kad bi svi“ , koju je Hrvatski Band Aid izvodio u ratnim godinama te „Lupi petama“, Prljavog kazališta.

Mješoviti župni zbor župe sv. Marka Križevčanina na Trešnjevci, koji vodi naša vjeroučiteljica Kristina Vujica, izveo je dvije skladbe: „Jedna je Hrvatska“ i „Teci, Jadro, teci“ a Komorni dječji zbor Glazbene škole Pavla Markovca počastio nas je izvedbom skladbi „Ave Maria“ i tradicionalnim međimurskim pjesmama.

Naša kolegica, nastavnica Katarina Jarij, rođena Vukovarka, pročitala nam je potresnu ratnu priču našeg sugrađana, također rođenog Vukovarca, g. Zlatka Pankovića, koja nikog od prisutnih nije ostavila ravnodušnim.

Program je uveličao i pjevački zbor OŠ Davorina Trstenjaka izvedbom skladbi „Mojoj lijepoj“ i „O, divni, moj Vukovaru, ti“.

Prisutnima su se obratili i ravnatelj naše škole, g. Pavo Šimović koji je naglasio važnost nade u bolju budućnost za sve Hrvate te župnik, vlč. Dubravko Škrlin Hren koji je uz kratko izlaganje izmolio molitvu za sve pokojne branitelje.

Svi sudionici koncerta su zajednički s izveli skladbu „Bože, čuvaj Hrvatsku“ a u izvedbi im se pridružila i publika.

Nakon koncerta uslijedilo je prigodno paljenje svijeća ispred škole.

Ovaj tekst zaključit ćemo riječima Siniše Glavaševića, ratnog izvjestitelja iz okupiranog Vukovara: „Morate iznova graditi. Prvo svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti. A grad, za nj, ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad – to ste vi.“

Djelić atmosfere donosimo Vam u foto-galeriji pod nazivom „Vukovar – to ste vi.“

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 20. 11. 2017.

« Ožujak 2024 »