Školske vijesti

Naši šahisti na šahovskom spektaklu

U zagrebačkome Muzeju Mimara u utorak, 25. lipnja je svečano otvoren Croatia Grand Chess Tour, najjače ovogodišnje pojedinačno šahovsko natjecanje u svijetu.  Na turniru igra 12 najjačih šahista na svijetu među kojima je i aktualni svjetski prvak Norvežanin Magnus Carlsen.

Turnir se održava pod pokroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske, a simbolički su ga otvorili Magnus Carslen i premijer Andrej Plenković.

Kao popratno događanje ispred Muzeja Mimara je održano kadetsko natjecanje u sklopu projekta „Šah uz škole“ što ga je organizirala zaklada Garija Casparova. Na spomenutom natjecanju je sudjelovalo oko 200 učenika osnovnih škola iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i  Slovenije.

OŠ Lučko je u konkurenciji škola zauzela visoko 3. mjesto. Najveći doprinos ekipi naše škole su dali: Ivan Horvat osvojivši 4 boda te Kristijan Šimović i Fran Cota osvojivši po tri boda.

U pojedinačnoj konkurenciji najbolji rezultat su postigli: Ivan Horvat osvojivši 3. mjesto i Jelena Šimović, osvojivši 5. mjesto, svatko u svojoj kategoriji.

Osim spomenutih šahista još su nastupili: Maria Štrukelj, Mario Mihaljević, Leon Badrov, Robert Frančić, Anamarija Mihaljević i Josip Frančić.