Virtualna Večer dječjeg folklora

POZDRAV RAVNATELJA

Poštovani učenici i roditelji!

Ovih svibanjskih dana se redovito okupljamo u našoj dvorani na Večeri dječjeg folklora kojom želimo čuvati našu tradiciju i identitet. Također želimo poticati povezanost s Hrvatima izvan Republike Hrvatske.

Od prošle godine smo uveli praksu da pozivamo i predstavnike nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj čime želimo dati svoj doprinos poštivanju i upoznavanju manjina te raditi na interkulturalnom povezivanju kao bitnoj europskoj vrednoti. Tako smo prošle godine ugostili predstavnike mađarske nacionalne manjine iz Zagreba. Ove godine su nam trebali doći u goste predstavnici češke nacionalne manjine, učenici Češke OŠ J. A. Komenskog iz Daruvara.

Također smo, uz naše domaće folklorne skupine iz Lučkog, Stupnika i Hrvatskog Leskovca trebali ugostiti i učenike OŠ braće Radića iz Domaljevca kod Orašja iz Bosne i Hercegovine te učenike OŠ Šestine iz Zagreba.

Budući da se večeras nismo u mogućnosti okupiti u našoj dvorani, a istovremeno želimo nastaviti našu tradiciju, mi ćemo na ovaj virtualan način prikazati dio repertoara naših prijatelja. Nismo dobili videomaterijale folklornih skupina iz Šestina i Daruvara, ali se radujemo njihovom nastupu u našoj dvorani kad to bude moguće. Sve vas srdačno pozdravljam.

Ravnatelj: mr. sc. Pavo Šimović

objavio: Sandra Škarpa   datum: 18. 5. 2020.