Studijsko putovanje naših učitelja u Norvešku

U sklopu projekta Budi STEMfluencer naši učitelji Lidija Novak-Tolić, Sandra Marinić, Branimir Milačić, Dalia Pašić i Maca Starčević proveli su 5 dana u Oslu. Tamo su, osim klasičnog razgledavanja tog predivnog grada, stjecali nova znanja o raznim rukotvorinama te načinima i postupcima uključivanja STEM pristupa obrazovanja u sve nastavne predmete kao i izvannastavne aktivnosti. Dobili su osnovne smjernice kako rukovati i upotrebljavati mikrobite te spoznali jednostavne načine na koje ih učenici predmetne nastave uz suradnju s razrednom nastavom mogu samostalno koristiti i programiti, kao npr. izrada i osposobljavanje automobila na daljinski za vožnju. Također su posjetili i srednju školu IB Blinder gdje su malo više naučili o norveškom načinu školovanja, njihovim pristupima i postupcima poučavanju koristeći STEM strategije. Razgledali su i školski vrt Getmyra, najveći vrt u Oslu namijenjen mlađim uzrastima u kojoj se djeca, zajedno s učiteljima, aktivno uključuju u sadnju, uzgajanje i brigu o voću i povrću, čime je razvidno naglašena važnost interakcije djece i učitelja s prirodom. Bili su i u nacionalnom centru za regrutiranje učenika u STEM obrazovanje gdje su slušali o aktualnim projektima kao što je ENT3R program čiji je glavni cilj ohrabriti i inspirirati mlade generacije pri odabiru daljnjeg obrazovanja vezanih uz prirodne, inženjerske i matematičke programe. Možemo zaključiti kako je putovanje bilo jako stimulativno te će donijeti mnogo koristi u budućem radu s učenicima naše škole.

Dalia Pašić

Fotografije možete pogledati u Fotogaleriji.

objavio: Sandra Škarpa   datum: 24. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »