10. Domoljubni koncert „Vukovaru i Škabrnji u čast“

U petak, 17. studenoga 2023., u našoj školi održan je 10. Domoljubni koncert „Vukovaru i Škabrnji u čast“ kojim se svake godine želimo spomenuti svih onih koji su položili živote za slobodu grada Vukovara i za slobodu naše hrvatske domovine.

Program je započeo himnom Republike Hrvatske koju je izveo naš školski zbor. Minutom šutnje odali smo dužnu počast svim poginulim, ubijenim, nestalim, nasilno odvedenim i umrlim braniteljima u Domovinskom ratu, a svijeću za sve pokojne hrvatske branitelje i civilne žrtve Domovinskog rata zapalio je hrvatski branitelj gospodin Ivica Živković, predsjednik Vijeća Mjesnog odbora Ježdovec.

Naš školski zbor izveo je pjesmu „Dajem ti srce“ (solistice: Ana Vuk, Jelena Šimović, Antonija Martić i Ivana Magdić) uz školski bend (na klaviru Franjo Jadro, na gitari Petar Mikić, na sintesajzeru Mario Mihaljević) pod ravnanjem profesorice Snježane Kovač.

Ovu večer uveličali su svojim izvrsnim nastupom naši prijatelji iz Osnovne škole Sveta Nedelja. Njihov školski zbor izveo nam je pjesme „Moja domovina“, „Stop the war in Croatia“ i „Mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj“ uz vodstvo profesora Darka Novosela.

Prigodnim riječima obratio nam se gospodin ravnatelj Pavo Šimović. Izrazio je zahvalnost i pijetet svim braniteljima koji su stali na branik naše domovine i dali ono najdragocjenije za domovinu – svoj život. Njima zahvaljujemo što u slobodi živimo, učimo, radimo, igramo se i maštamo.

Članice izvannastavne skupine Mladi jezikoslovci – čuvari baštine (voditeljica profesorica Mila Pandžić) izvele su nekoliko emotivnih recitala s porukom mira, tolerancije, nade i ljubavi. Jelena Šimović i Ana Vuk (8. d) te Ema Pavlinić i Vita Vuković (6. d) izvele su recital „Priče iz Vukovara“. Glavaševićeve priče i njegove motivirajuće misli o životnim vrijednostima poput obitelji, prijateljstva i ljubavi uvijek nas nadahnjuju za bolji život. Ana Crnečki (6. d) posvetila je našim braniteljima nekoliko Šimićevih pjesama uz prigodnu poruku: „Ratniče, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!“ (uz 125. obljetnicu rođenja Antuna Branka Šimića).

Molitvu za pokojne predvodio je naš župnik preč. Dubravko Škrlin Hren, a program smo završili zajedničkom pjesmom „Bože, čuvaj Hrvatsku!“.

Scenografiju su uredili članovi Likovne skupine pod vodstvom profesorice Davorke Katalenić, a program je izvrsno vodila Ana Vuk (8. d) uz dirljive samostalne recitale.

Još jednom smo ponosno i dostojanstveno odali prigodnim pjesmama i stihovima dužnu počast našim viteškim hrvatskim braniteljima i hrvatskom gradu heroja – nezaboravnom Vukovaru, uz poruku: „ZAPAMTITE VUKOVAR!“

Mila Pandžić

Fotografije možete pogledati u Fotogaleriji.

objavio: Sandra Škarpa   datum: 21. 11. 2023.