Božićna priredba i Božićni sajam

U ponedjeljak, 18. prosinca 2023., održali smo još jednu Božićnu priredbu i Božićni mini-sajam, ali ovog puta za naše najmlađe - učenike od 1. do 4. razreda. Gospodin ravnatelj Pavo Šimović otvorio je priredbu poželjevši dobrodošlicu učenicima, roditeljima, bakama i djedovima te pri tome pohvalio njihov velik odaziv. Zaželjevši svima božićni mir i božićnu radost, prepustio je riječ voditeljici večeri učenici Sani Ostoji.

Priredbu su, pod vodstvom učiteljice Klare Lončarić,  hrabro započele učenice Gabrijela, Leonora, Ema i Iva uz recitaciju Najljepši darak. Potom su učenici 1. i 2. razreda Područne škole Stupnik izveli pjesmu Oj pastiri čudo novo pod vodstvom učiteljica iz boravka Klare Lončarić i Magdalene Šutalo. Učiteljica 1. J Suzana Krauz pripremila je svoje učenike koji su nam izveli ples uz pjesmu Dum Dee Diddle Dee Christmas Tree Song te time „rasplesali“ i cijelu publiku. Zagrijavši naše dlanove, na lica su nam izvukli osmijehe učenici iz 3. razreda Područne škole Ježdovec: Ema, Paula i Mihael, svojim igrokazom Božićni ukras pod vodstvom učiteljice Željke Šamec. Okitimo dom bila je sljedeća točka i pjesma koju su nam vrlo lijepo otpjevali učenici 3. razreda Područne škole Ježdovec. Nakon Ježdovčana uslijedila je izvedba učenika 2. a i 2 .b razreda iz boravka pod vodstvom učiteljica Martine Kubiv i Marije Štimac, a usklađeno su nam pokazali svoju koreografiju uz pjesmu Jingle Bell Rock.

Nakon toga, na red su došle dvije solo točke u programu. Prvo nam se predstavila učenica 4. razreda iz PŠ Stupnik, Petra Rukavina, na sintisajzeru s pjesmom Božić, a zatim nam je Božić na kajkavskom narječju veselo izrecitirala Ema Schiesl, također učenica 4. razreda  Područne škole Stupnik.  Obje učenice pripremala je za ovu prigodu  učiteljica Sandra Marinić.

Učenici 3. b razreda iz PŠ Stupnik izveli su svoj igrokaz Božićno drvce pod budnim okom učiteljice Maje Grgić. Moglo se zaključiti da među našim učenicima ima puno budućih glumaca i umjetnika zbog još jednog igrokaza kojeg smo vidjeli, a to je Ima li spasa za Djeda Božićnjaka, pod vodstvom učiteljice Tatjane Božan, u kojem su nastupili učenici i učenice 4. c razreda - Luka, Filomena, Mateo, Juraj, Marija, Marina, Melani i Nicol. Mješavinu tradicionalnih i modernih običaja u današnje božićno vrijeme, dočarali su nam učenici 4. J zabavnim i zanimljivim skečevima.

Na samome kraju, blagdansko raspoloženje su nam uveličali učenici 1.b razreda pod vodstvom učiteljice Ivane Lauš uz pjesmu Sretan Božić svakome.

Naša dvorana polako se ispraznila, baš kao i stolovi s proizvodima na našem sajmu te su svi izašli s nekim suvenirom u rukama ili osmijehom na licu. U svakom slučaju, možemo reći da su naši učenici usrećili jedni druge, svoje učitelje i učiteljice kao i svoje roditelje jer su svojim izvedbama pokazali izniman trud i sposobnosti.

Hvala im što su nam uljepšali kraj ove godine i kraj ovog polugodišta!

Dijelove atmosfere možete pogledati u Fotogaleriji.

objavio: Sandra Škarpa   datum: 20. 12. 2023.