BOŽIĆNA PRIREDBA

U srijedu, 21. prosinca 2016., održana je božićna priredba u našoj školi. Priredba je bila humanitarnog karaktera – u holu ispred dvorane nalazila se prodajna izložba radova naših učenika i učenika Doma svetoga Josipa iz Hrvatskog Leskovca, a kupnjom izloženih radova prisutni su dali svoj doprinos ovoj plemenitoj akciji. Sav prihod doniran je Domu svetoga Josipa iz Hrvatskog Leskovca.

U veselo raspoloženje uveli su nas naši najmlađi – prvaši i trećaši iz PŠ Stupnik koji su nam sa svojom učiteljicom Suzanom Krauz pripremili igrokaz „Božićna tišina“. Nakon njih nastupio je naš Mali zbor koji je uz stručno vodstvo profesorice Kovač izveo nekoliko skladbi. Prva je skladba bila „Spavaj mali Božiću“.  Nakon zboraša prisutnima se obratio naš ravnatelj, gospodin Pavo Šimović koji je istaknuo značaj zavičaja i zaželio učiteljima i roditeljima, kao i svim prisutnima u publici da pronađu sreću i mir u ovim posebnim danima. Ravnatelj je svojim riječima o važnosti i ljepoti zavičaja prisutne uveo u nastavak programa kada smo se malo vratili u prošlost i prisjetili se običaja slavljenja Božića.

Kakvi su božićni običaji u Slavoniji, točnije u Brodskom Posavlju, pokazali su nam učenici šestih razreda u igrokazu „Oj, Božiću, lipo ti je ime“ pod vodstvom profesora Darija Mišanca.

U radosnom duhu još jednom je Mali zbor razveselio prisutne svojom izvedbom otpjevavši skladbu „Čestit svijetu“.  S posebnim zadovoljstvom pozdravili smo našega župnika koji redovito dolazi na sve važne događaje u našoj školi i podržava rad naših učenika i djelatnika. Župnik se obratio publici lijepim riječima i svim prisutnima zaželio čestit Božić.

Nakon slavonskih božićnih običaja, upoznali smo i podravske. Scensko uprizorenje pripremili su učenici šestih i osmih razreda pod stručnim vodstvom vjeroučiteljice Ive Ileš.

Potom su uslijedili mali  folkloraši  iz KUD-a „Sijač“ i pokazali dio naših božićnih običaja i ulogu djece na Badnjak. Sve su to pripremili sa svojom voditeljicom Ivom Petrović, a uz glazbenu pratnju tamburaškog sastava. Nakon malih folkloraša s nama su bila i  djeca iz Dječjeg vrtića svete Male Terezije iz Hrvatskog Leskovca. Za nastup su pripremili tri točke – „Marija se sinkom trudi“, „Bježi, bježi, Marija“ i „Diri diri tago“, a svojom dječjom spontanošću oduševili su sve prisutne.

Voditeljica Lorena Gavran zaželjela je svima sretan Božić  i pozvala prisutne da s našim zborom zajedno zapjevaju „Narodi nam se kralj nebeski“!

objavio: AZRA MEHIĆ   datum: 23. 12. 2016.

« Ožujak 2024 »