Božićna priredba

U srijedu, 20. prosinca 2017. godine u našoj školi održana je Božićna priredba humanitarnog karaktera – u holu ispred športske dvorane održana je prodajna izložba radova naših učenika. Sav prihod doniran je štićenicima Doma svetog Josipa iz Hrvatskog Leskovca.

Naši učenici su se pod vodstvom vjeroučiteljice gđe. Kristine Vujice mjesecima marljivo pripremali i uvježbavali izvedbu predstave „Legenda o četvrtom Kralju“. Malo je reći da su na pozornicu izašli maksimalno pripremljeni i samouvjereni. U predstavi su se prožimale biblijske prispodobe ukomponirane u jedinstveni aranžman kojeg je osmislila autorica teksta, naša vjeroučiteljica Kristina Vujica.

O oduševljenju prisutnih izvedbom svjedočio je gromoglasni pljesak okupljenih koji je trajao dugo, dugo…

Okupljene učenike, roditelje, bake i djedove i djelatnike škole pozdravio je i naš ravnatelj, mr. sc. gospodin Pavo Šimović koji je izrazio vjeru u pobjedu svjetla nad tamom  i okupljenima zaželio sretan Božić.

Na kraju svečanog dijela priredbe izviđači su u dvoranu unijeli betlehemsko svijetlo i ono je osvijetlilo i našu školu.

„Vjeruj mi, prevareni mogu biti samo oni koji ne vjeruju Bogu i nemaju snove. Prevareni su oni koji se ne usude ljubiti. Mi smo svi samo putnici do vječnosti. I imamo svoju zvijezdu koja nam pokazuje put. Potrebno je samo jedno: vjerovati!“ – citirajući tekst "Legende o četvrtom Kralju" uprava i djelatnici OŠ Lučko žele svim učenicima, roditeljima i prijateljima škole sretan i blagoslovljen Božić!

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 21. 12. 2017.

« Ožujak 2024 »