Dani otvorenih vrata - večer dječjeg folklora

U petak, 11. svibnja 2018. godine uslijedio je nastavak Dana otvorenih vrata OŠ Lučko večeri dječjeg folklora u okviru kojeg su nam se predstavile brojne skupine koje njeguju kulturu i tradiciju našeg naroda u različitim krajevima Hrvatske.

Program su simpatičnim nastupom otvorili naši najmlađi gosti iz dječjeg vrtića Svete Male Terezije u Hrvatskom Leskovcu koji su pod vodstvom odgajateljice nastupili s točkom Turopoljsko Jurjevo.

Kulturno-umjetničko društvo „Sijač“ iz Lučkog je u točki Mata, mata, žabe vata izvelo dječje igre, pjesme i plesove Brodskog Posavlja i njima oduševilo brojnu publiku. Kulturno-umjetničko društvo „Kraluš“ iz susjednog nam Stupnika pokazalo je impresivnu uvježbanost u točki Judica se šeće koja je sadržavala dječje pjesme i plesove Turopolja. Tamburaški sastav Župe svetog Ivana Nepomuka iz Lučkog imao je svoj premijerni nastup upravo u našoj školi i razveselio nas živahnom izvedbom drmeša iz Bistre i Šestina.

Sve prisutne pozdravili su ravnatelj naše škole, mr. sc. Pavo Šimović , župnik Župe svetog Ivana Nepomuka, koja je ranije nosila naziv  župe svetog Jurja, Dubravko Škrlin Hren i načelnik općine Stupnik Bruno Perković. Pohvalili su nastupe društava i istaknuli važnost čuvanja i njegovanja nacionalne tradicije.

Kao i svakog značajnijeg dana kojeg naša škola obilježava i ovog su nam se pridružili naši dragi gosti: kulturno-umjetničko društvo „Elizabeta“ iz Jalžabeta, kulturno-umjetničko društvo „Lovro Ježek“ iz Marije Bistrice  te kulturno društvo „Frankopan“ iz Vrbnika. U svečani program unijeli su dašak običaja i tradicije svoga zavičaja i dodatno obogatili naš program, na čemu smo im od srca zahvalni!

Poznati hrvatski pisac Zvonimir Balog jednom je rekao: „Onoliko koliko jedan narod ulaže u kulturu, duhovne vrijednosti, u tolikoj će mjeri egzistirati i svijet će o njemu znati.“ Mi smo pokazali kako smo svjesni odgovornosti koju imamo.

objavio: Nikolina Bradica Krlin   datum: 14. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »