Dan glazbeno-scenskog stvaralaštva

Dan glazbeno-scenskog stvaralaštva održan je u srijedu, 5. lipnja, u našoj dvorani. Mnogi naši učenici pokazali su nam svoje glazbeno, plesno te glumačko umijeće.

U program nas je uvela izvrsna skupina svirača sintesajzera pod vodstvom profesorice Snježane Kovač. Odsvirali su nam "Himnu zadrugara" iz filma "Vlak u snijegu" te teme iz filmova "Pirati s Kariba" i "James Bond". Uslijedio je nastup Magdalene Miličević na klaviru koja nam je otpjevala skladbu "Thousand years".

Klara Vrbanić i Emanuela Zakanj su polaznice Plesnog studija My Way pa su nam pokazale svoju plesnu koreografiju.

Članovi Lutkarske skupine pod vodstvom učiteljice Gabrijele Capan profesionalno su izveli igrokaz "Balonijada". Bilo je veselo gledati kako su se ježevi snašli među balonima.

Uslijedio je ponovno glazbeni dio. Antonia Križić nas je počastila sjajnom izvedbom skladbe "Eliza" Ludwiga van Beethovena. Svoje pjevačke sposobnosti pokazala nam je Ana Maljković izvedbom pjesme "Fight song". Jan Zrinski Kosanović je na gitari izveo skladbu "Radioactive" grupe Imagine Dragons. Naš školski zbor pod vodstvom profesorice Snježane Kovač oduševio nas je tradicijskim izvedbama "Bring me little water" i "Naranča". Ana Jakobašić i Magdalena Klišanin su na klaviru suvereno izvele skladbu "Passacaglia" Georga Friedricha Handela, a nakon njih je gitarist Leon Stipić podigao temperaturu u dvorani skladbom Iron Maidena "The Trooper".

Program je vodila Lana Milošević.

objavio: Sandra Škarpa   datum: 7. 6. 2019.