(Virtualna) Noć knjige 2020.

U ovoj izvanrednoj i izazovnoj situaciji za sve nas, naši tradicionalni događaji u školi se ipak nastavljaju! Noć knjige 2020. je ove godine posebna – virtualna, ali i dalje zabavna! Dok se svi držimo pravila #ostanidoma, naši vrijedni učenici i dalje puno čitaju te stvaraju hvalevrijedna književna, kritičarska i likovna djela. Zajedno sa svojim učiteljicama i knjižničarkom promiču kulturu čitanja i šalju ovogodišnju poruku Noći knjige: S knjigom nisi izoliran!

Tko bi uopće mogao pomisliti da četvrtaši mogu biti ozbiljni književni kritičari? Iznenadili biste se – itekako mogu! Naš 4. a iz Lučkog postao je prava ekipa malih, ali velikih kritičara. Objavili su virtualnu knjigu kritičkih osvrta na pročitano djelo, a u prilogu pokazali svu raskoš svoje kreativnosti. Nacrtali su roman u stripu – za svaku pohvalu! Tu im nije bio kraj! Odlučili su prikazati likove romana kroz likovna djela uz komentare. Lijepo je vidjeti dječje rukopise uz svu ovu tehnologiju. Zanimljiva virtualna izložba vas čeka. Morate ju obavezno posjetiti!

Oni malo veći, šestaši i osmaši, pohvalili su se da čitaju raznovrsne knjige izvan lektirnog popisa. Odlučili su isprobati razne digitalne alate i pokazali svu svoju kreativnost i informatičku sposobnost. Stvorili su digitalne plakate s prijedlogom knjiga za čitanje – svoje najdraže knjige! Uokvirili su ih i okupili se u virtualnoj galeriji te iznijela svoja razmišljanja o važnosti čitanja. Nastao je tu i vrlo zanimljiv strip šestašice – pravo književno djelo, a jedan petaš nas je počastio likovnim radom za uvodno otvaranje izložbe!

Čekamo vas kao naše drage goste – otkrijte zašto učenici vole čitati! Svratite u naše virtualne galerije! #sknjigomnisiizoliran

Noć knjige, 2020. - Mali, ali veliki kritičari - 4. a razred OŠ Lučko

Noć knjige, 2020. - Virtualna galerija - 4. a razred OŠ Lučko

Noć knjige, 2020. - Virtualna izložba - 6. i 8. razredi OŠ Lučko

objavio: Sandra Škarpa   datum: 23. 4. 2020.